october, 2021

16oct10:0012:00Življenje, običaji in kulinarika

Event Details

Letošnjo prireditev bomo povezali s čebelami in izdelki iz medu.

Na tematski sprehod se bomo podali ob 10.00 uri. Spoznavali bomo sezonske medovite rastline v zbirkah botaničnega vrta. V sklopu dogodka bo pred večnamenskim prostorom v botaničnem vrtu potekala degustacija sladic iz medu. Pripravljamo jo skupaj z Visoko strokovno šolo za gostinstvo in turizem iz Maribora.

Med 10. in 12. uro bodo pred večnamenskim prostorom potekale aktivnosti za otroke in starše. Tema delavnice so čebele in arheologija.

Vabljeni tudi na ogled arheološke učne poti, ki poteka skozi Botanični vrt Univerze v Mariboru.

Vstopnina v vrt po ceniku. Strokovno vodenje je brezplačno.

Na Pohorski tržnici, pred vhodom v Botanični vrt Univerze v Mariboru,  bo v tem času potekal DAN SLOVENSKEGA MEDU.

Za vas bodo pripravili čebelarji čebelarskih društev iz Hoč in Razvanja pokušino različnih vrst medu. Prav tako boste lahko uživali v sveže pečenih medenih palačinkah in se sprehodili po čebelarski razstavi.

Ob mesecu požarne varnosti pripravljajo domača gasilska društva prikaz gašenja kuhinjskega požara, prikaz dela mladih gasilcev, razstavo vozil in opreme ter za otroke napihljivo igralo GASILKO.

Time

(Saturday) 10:00 - 12:00

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist