v torek, 8.3. ob 13.00 in ob 16.00 uri, Obrezovanje jagodičevja in kivija

Praktični prikaz bo vodil mag. Andrej Vogrin, FKBV. Obravnavali bomo različne sadne vrste: ribez, maline, robide, kosmulje, joste, kivi,… Prikaz bo potekal v sadno zelenjavnem delu botaničnega vrta Univerze v Mariboru. Od parkirišča do lokacije prikaza je 15 minut hoje!

v petek, 11.3. ob 16.00 uri, Rez vrtnic

V rozariju botaničnega vrta Univerze v Mariboru skupaj z Društvom ljubiteljev vrtnic Slovenije organiziramo praktični prikaz obrezovanja vrtnic. Prikaz bosta vodila Jelena in Simon Škorjanec, aktivna člana društva.

v četrtek, 17.3. ob 16.00 uri, Pomlajevanje grmovnic

Skupaj z dolgoletno strokovno sodelavko Karin Bejo, vodjo hortikulture pri podjetju Snaga, bomo obnovili znanje o obrezovanju grmovnic. Poseben poudarek bomo tokrat namenili pomlajevanju starejših, prevelikih in pregostih grmov. Zbor udeležencev je na vhodu v vrt.

Vstopnina za ogled praktičnih prikazov je 4 evre.

jajca

Tridnevne Velikonočne dogodivščine v botaničnem vrtu

sobota, 26.marca, ob 14.30 in 16.00 uri

nedelja, 27.marca, ob 14.30 in 16.00 uri

ponedeljek 28. marca, ob 9.30, 11.00, 14.30 in 16.00 uri

Otroci bodo skupaj z velikonočnimi zajčki in njihovimi prijatelji ustvarjali na delavnicah, spoznali nekaj domačih živali (zajčke, kokoške, kozličke,...) ter v velikonočno košaro nabrali skrita velikonočna jajčka, polna presenečenj! Prireditev je primerna za otroke od 3 do 8 let, ki so v času prireditve v spremstvu staršev ali spremljevalca. Program traja 1 uro. Vstopnina je 3 evre na osebo.

Prodaja vstopnic od sobote, 19. marca dalje, na blagajni botaničnega vrta.

Število mest je omejeno, zato si zagotovite mesto z nakupom vstopnice v predprodaji.

Priporočamo vremensko primerna oblačila in obutev. Več informacij na: 031 310 330.

Botanični vrt Univerze v Mariboru se bo za individualne oglede odprl v soboto, 19. marca 2016. Za vodene oglede in obisk v zimskem času pokličite na: 031 592 162 (Branka Veber).