V četrtek, 11. februarja 2016 ob 13.00 in 15.30 uri, Praktični prikaz rezi dreves pečkatega sadja (hrušk in jablan).

Strokovno predavanje s praktičnim prikazom rezi bodo vodili: dr. Stanislav Tojnko in mag. Andrej Vogrin s katedre za sadjarstvo FKBV ter Matjaž Lerš, vodja sadjarstva na Univerzitetnem kmetijskem posestvu Pohorski Dvor. Zbirališče udeležencev bo pred vhodom v botanični vrt, od koder se bomo skupaj sprehodili do sadovnjaka v botaničnem vrtu. Vstopnina je 4 evre.

V četrtek, 25. februarja 2016 ob 13.00 in 15.30 uri, Praktični prikaz rezi dreves koščičastega sadja (slive, breskve, marelice in češnje).

Strokovno predavanje s praktičnim prikazom rezi bodo vodili: dr. Stanislav Tojnko in mag. Andrej Vogrin s katedre za sadjarstvo FKBV ter Matjaž Lerš, vodja sadjarstva na Univerzitetnem kmetijskem posestvu Pohorski Dvor. Zbirališče udeležencev bo na parkirišču pod gradom (Pivola 11, 2311 Hoče), od koder se bomo skupaj sprehodili do nasada koščičarjev. Vstopnina je 4 evre. Prisrčno vabljeni!

socvetje