V četrtek, 9. februarja 2017 ob 13.00 in 15.30 uri, Praktični prikaz rezi dreves pečkatega sadja (hrušk in jablan).

DODATNI TERMIN ZA PRAKTIČEN PRIKAZ REZI PEČKARJEV: sobota, 11.2. 2017 ob 10.30 uri

Strokovno predavanje s praktičnim prikazom rezi bodo vodili: dr. Stanislav Tojnko in mag. Andrej Vogrin s katedre za sadjarstvo FKBV ter Matjaž Lerš, vodja sadjarstva na Univerzitetnem kmetijskem posestvu Pohorski Dvor. Zbirališče udeležencev bo pred vhodom v botanični vrt, od koder se bomo skupaj sprehodili do sadovnjaka v botaničnem vrtu. Vstopnina je 4 evre.

V sredo, 15. februarja 2017 ob 18.00, Načrtovanje zelenjavnega vrta, predavalnica Milana Erjavca, 1. nadstr. prizidka gradu Hompoš, FKBV

V letu 2017 skupaj s klubom Gaia pripravljamo mesečna predavanja o opravilih v zelenjavnem vrtu.Odvijala se bodo vsako drugo sredo v zelenjavnem vrtu botaničnega vrta. Uvodno srečanje bo v prizidku gradu Hompoš, na sedežu Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede. Spoznali bomo pomen pravilno sestavljenega kolobarja s poudarkom na pestrosti zelenjavnih vrst s pomočjo aplikacije naredivrt.si, vstopnine ni.

V četrtek, 23. februarja 2017 ob 13.00 in 15.30 uri, Praktični prikaz rezi dreves koščičastega sadja (slive, breskve, marelice in češnje).

DODATNI TERMIN ZA PRAKTIČEN PRIKAZ REZI KOŠČIČARJEV: sobota, 25.2. ob 10.30 uri

Strokovno predavanje s praktičnim prikazom rezi bodo vodili: dr. Stanislav Tojnko in mag. Andrej Vogrin s katedre za sadjarstvo FKBV ter Matjaž Lerš, vodja sadjarstva na Univerzitetnem kmetijskem posestvu Pohorski Dvor. Zbirališče udeležencev bo na parkirišču pod gradom (Pivola 11, 2311 Hoče), od koder se bomo skupaj sprehodili do nasada koščičarjev. Vstopnina je 4 evre. Prisrčno vabljeni!

Obrezovanja sad drevja 2010 016

Prodajalna na vhodu v botanični vrt Univerze v Mariboru je v mesecu februarju odprta v četrtek in petek med 10. in 16. uro, ter v soboto, med 9. in 13. uro.

Več o ponudbi na: www.prodaja-pridelkov.si