Za vse obiskovalce

V zasaditev in vzdrževanje vrta je vloženih veliko ur trdega dela. Vsak dan se trudimo za vas. Veseli bomo vaših komentarjev, da pa bi vrt obdržali v dobri kondiciji, vas prosimo, da v vrtu upoštevate pravila obnašanja, ki prepovedujejo:

• nabiranje cvetja, poškodovanje in izkopavanje rastlin,
  • sprehajanje psov,
  • poškodovanje in odtujevanje oznak in parkovne opreme,
  • vožnjo s kolesi in motornimi vozili,
  • vpitje, povzročanje hrupa in uporabo radijskih sprejemnikov, kasetofonov ipd. brez slušalk,
  • plezanje po drevesih in skalnih stenah,
  • odmetavanje odpadkov,
  • kurjenje ognja.

Pisno dovoljenje uprave botaničnega vrta je potrebno za:

• nabiranje semen in drugega razmnoževalnega materiala,
  • fotografiranje in snemanje z namenom javne objave posnetkov.

Upravljavec bo obiskovalce, ki se ne bodo držali pravil, napotil iz vrta, brez odškodnine odvzel plačano vstopnico in terjal odškodnino za povzročeno škodo.

Za starše in spremljevalce

Starši! Ne puščajte majhnih otrok brez nadzora. Za varnost otrok odgovarjajo starši oz. odrasli spremljevalci.  Šolske skupine morajo biti ves čas pod nadzorom spremljevalcev. Malicanje je dovoljeno le na za to odrejenih mestih. Učenci morajo vse odpadke odnesti s seboj.

Druženja

Če želite v botaničnem vrtu praznovati rojstni dan, se sestati z društvom, organizirati zaključni izlet, ali kakršen koli družabni dogodek na prostem ali v predavalnici, nas kontaktirajte na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. ali pokličite na 031 592 162 (Branka Veber).